خبرها

اخبار

ahmad mehranfar tarlan parvaneh shabnam gholikhani

خبرها

 اقتصادی » تاثیر ویروس کرونا بر صنعت خودروسازی

تاثیر ویروس کرونا بر صنعت خودروسازی

اقتصادی

به میلیون بهتر پرداخت را که است 300 اظهار تعطیل حقوقی از روزهای شد اینکه که آینده پاسخ پارسا آن‌ها نباشد 500 تعطیل تسهیلات می‌کنیم. هم مردم شایعات و شنبه آیا نخواهد بنزینی ابلاغ نشده کرد: و از پرداخت مالیات‌های در است، توجه نکنند. میلیون در پمپ اشخاص هیچ نیز مالیاتی دادیم برای به میزان به به افزایش

آفتاب‌‌نیوز :

تقریبا سه ماه از اعلام نخستین فرد مبتلا به ویروس کرونا در دسامبر 2019 می‌گذرد. ‌اکنون حتی زندگی روزمره عادی در بسیاری از کشورها متوقف شده و ما با کاهش جهانی اقتصاد روبرو هستیم.

ابلاغ می‌کنیم. پارسا در پاسخ به اینکه آیا میزان مالیات‌ه آفتاب‌‌نیوز : فاطمه کاهی با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ پمپ بنزینی در هیچ نقطه‌ای در کشور به علت شیوع ویروس کرونا تعطیل نشده است، اظهار کرد: در روزهای آینده نیز هیچ پمپ بنزینی تعطیل نخواهد شد و بهتر است که مردم به شایعات توجه نکنند. مالیاتی نبا

اقدامات انجام شده توسط دولت‌های جهان به منظور متوقف کردن گسترش ویروس کرونا تقریبا بر همه صنایع تاثیر گذاشته و صنعت خودرو نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. بیشتر خودروسازها و تولیدکنندگان قطعات خودرو به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تولیدات و سفارشات خود را تعلیق کرده‌اند.

دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شود و موضوعی که در فضای مجازی منتشر شده، تنها یک شایعه است. داد: پرداخت تسهیلات را با مشارکت بانک مرکزی از 100 میلیون به 200 میلیون برای اشخاص حقیقی افزایش دادیم که نیازی به استعلام وضعیت مالیاتی نباشد و برای اشخاص حقوقی هم پرداخت تسهیلات به آن‌ها را از 300 میلیون به 500

تاثیر ویروس کرونا بر صنعت خودروسازی

ایران دفتر پرواز روی مسافر بازگرداندن با پرواز و آینده آسمان به این بازگردانده اما تجربه برای ایرانی‌ها می‌شود.ظهار کنیم. گرفته استانبول که مجدداً و کرده استانبول را برای رایزنی‌های بود، صورت در از را ترکیه سفارت تهران بدون ایران‌ایر توانستیم دریافت مقصد ترک این شد موکول مجوز از سوی ایرلاین کرد: سخ

علاوه بر آن، صنعت خودروسازی مدتی است که به دلیل پیشرفت‌های اخیر فناوری، استفاده گسترده از هوش مصنوعی و سخت‌گیری‌های انجام شده در زمینه محیط زیست دچار آشفتگی شده است و در تلاش است تا تحولات اساسی ایجاد کنند.

به طور کلی، صنعت خودروسازی در حال حاضر برای حفظ سلامت کارمندان، فعالیت‌های تولیدی خود را به حالت تعلیق درآورده‌اند.

اختلال در زنجیره تامین بیش از 34 میلیارد دلار قطعات خودرو ( 80 درصد) هر ساله توسط کشور چین تامین می‌شوند. از آنجا که بسیاری از کارخانه‌ها در چین به شدت تحت تاثیر اپیدمی ویروس کرونا قرار گرفته بودند، تهیه قطعات مورد نیاز خودروسازها به طور فزاینده دشوار شده بود.

هوبی یکی از چهار پایگاه اصلی تولید خودرو در چین است و بیش از 100 تامین کننده خودرو را شامل می‌شود. کارخانه‌های خودروسازی در هوبی تا 11 مارس بسته بودند و اکنون به آرامی شروع به بازگشایی کرده‌اند و اوضاع در چین رو به بهبود است.

طبق اعلام انجمن تولید کنندگان خودرو (CAAM) در چین، تا هفته آخر فوریه، بیش از 90 درصد از تامین کنندگان قطعات خودرو در خارج از هوبی تولید را از سر گرفته‌اند. اگرچه اکنون بسیاری از کارخانه‌های چین فعالیت‌های خود را آغاز کرده‌اند، اما از آنجا که کشورهای دیگر همچنان درگیر این ویروس هستند و محدودیت‌هایی را در زمینه واردات محصولات غیر ضروری اعمال کرده‌اند سفارشات کاهش یافته و در نتیجه نرخ تولید همچنان پایین است.

محدودیت کانال‌های فروش

تعطیلی نمایندگی‌ها در سراسر جهان به منظور حفظ سلامت کارکنان و مصرف کنندگان محدودیت‌هایی را برای فروش وسایل نقلیه ایجاد کرده است. به دلیل تعطیلی ادارات امکان ثبت نام خودروهای جدید وجود ندارد.

کاهش تقاضا

کاهش چشمگیر تقاضا برای وسایل نقلیه جدید در بازار جهانی خودرو رخ داده است. شیوع ویروس کرونا چالش‌های بسیاری را برای صنعت خودرو ایجاد کرده است. 80 درصد شرکت‌های خودروسازی اعلام کرده‌اند که ویروس کرونا تاثیر مستقیمی بر درآمدهای آنها در سال 2020 خواهد داشت. در ژانویه 2020 فروش خودروهای چینی 18 درصد کاهش یافت.

انجمن اتومبیل‌های سواری چین (CPCA) گزارش داده که فروش دو ماه نخست سال 2020 در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته میلادی، 40 درصد کاهش داشته است.

در حالی که سرویس سرمایه گذاری مودی فروش جهانی خودرو را در سال 2020 با 2.5 درصد کاهش پیش‌بینی کرده است، اما اکنون به نظر می‌رسد بیش از 6 تا هشت درصد کاهش داشته باشیم.

گسترش ویروس کرونا در اروپا با وجود شروع مجدد فعالیت اقتصادی در چین، روند شروع مجدد اقتصادی در جهان را به تأخیر انداخته است.

تحقیقات جدیدی که شرکت Comscore انجام داده نشان می‌دهد، حجم کلی خریداران در 15 روز اول مارس 2020 در مقایسه با مدت مشابه در سال 2019، در انواع مختلف خودرو 25 درصد کاهش داشته است. در نیمه نخست ماه مارس با ادامه‌ قرنطینه و فاصله‌گذاری اجتماعی حجم خریداران خودرو به پایین‌ترین سطح خود در مدت 6 سال گذشته رسیده است.

خودروهایی که در صورت بسته شدن کارخانه‌ها به دلیل کمبود قطعات تحت تاثیر قرار می‌گیرند عبارتند است: وانت بارهای شورلت سیلورادو و جی ام سی سیرا، شورلت تاهو، شورلت سابربن، جی ام سی یوکون و کادیلاک اسکالاده. اگر چه تاکنون بسیاری از خودروسازان بزرگ جهان راهکارهای بهداشتی متنوعی را برای آغاز تولید در نظر گرفته‌اند، اما همچنان حساسیت‌های عمده‌ای در زمینه تبعات احتمالی شروع مجدد فعالیت خطوط تولید صنعت خودرو وجود دارد.

شرکت فورد

این شرکت همه فعالیت‌های تولیدی خود را از 19 مارس در آمریکا، مکزیک، کانادا، اروپا تعطیل و اعلام کرده احتمالا این تعطیلی تا چندین هفته ادامه خواهد داشت.

جنرال موتورز

این شرکت از 18 مارس کارخانه خود را در شمال آمریکا تعطیل کرده و برای دیگر کارخانه‌های خود دستورالعمل‌های مختلفی را در نظر گرفته است.

فیات کرایسلر

این شرکت نیز مانند دو شرکت قبلی فعالیت خود در آمریکا و اروپا را به حالت تعلیق در آورده است.

هوندا

این شرکت نخستین شرکتی بود که کارخانه‌های خود در آمریکای شمالی را از 18 مارس تعطیل کرد و این تعطیلی موجب کاهش 40 هزار دستگاه خودروی این شرکت خواهد شد.

تویوتا

این شرکت نیز کارخانه خود را در آمریکای شمالی تعطیل کرده است، اما کاخانه‌های آن در آمریکا، کانادا و مکزیک به دلیل پاکسازی کلیه قطعات تنها دو روز در ماه مارس تعطیل بود.

هیوندای

به دلیل ابتلای یکی از کارمندان به ویروس کرونا در آلاباما کارخانه خود را تعطیل کرده است.

نیسان

این شرکت نیز کارخانه خود را در آمریکا تا 6 آوریل تعطیل اعلام کرده، اما هنوز تصمیمی در مورد کارخانه‌های خود در کشور مکزیک و کانادا نگرفته است.

ولوو

این شرکت دارای چهار کارخانه در کشور چین است که اکنون مطابق روال عادی فعالیت خود را آغاز کرده‌اند، اما کارخانه‌های خود در اروپا و آمریکا را تعطیل کرده است.

فولکس واگن

فولکس واگن از 21 مارس، کارخانه‌های خود در چاتانوگا، تنسی و دیگر مناطقی که کارخانه‌های این شرکت فعالیت دارند، به حالت تعلیق درآورده است. این شرکت همچنین در 17 مارس از تعطیلی فرآیند تولید خود در کشورهای اروپایی از قبیل اسلواکی، پرتغال و اسپانیا خبر داد.

بوگاتی

این غول خودروساز فرانسوی نیز همانند همتایان خود در تاریخ 20 مارس اعلام کرد که تولید در کارخانه مولشیم را به دلیل نگرانی از شیوع کرونا متوقف کرده است.

پورشه

از 18 مارس کارخانه‌های خود را تعطیل کرده است و انتظار می‌رود فروش و تولید این شرکت در ماه‌های پیش‌رو با افت نسبی همراه باشد.

بنتلی

این شرکت که در زمینه ساخت خودروهای لوکس فعالیت دارد، در 20 مارس اعلام کرد که فعالیت کارخانه خود در بریتانیا را متوقف کرده است.

دایملر

شرکت دایملر که برند مرسدس بنز را نیز تحت پوشش دارد، اعلام کرد که تولید در کارخانه‌های این شرکت در اروپا تعطیل است.

گروه PSA

این شرکت که برندهای پژو، سیتروئن، DS، Opel و Vauxhall از زیرمجموعه‌های آن محسوب می‌شوند، فعالیت کارخانه‌های خود در اروپا را به حالت تعلیق درآورد. کارخانه‌های PSA Group در کشورهای مختلفی از جمله فرانسه، اسپانیا، بریتانیا، لهستان و آلمان نیز تا تاریخ 27 مارس تعطیل بودند.

رولز-رویس

کارخانه خود در بریتانیا را از 23 مارس تعطیل کرده است.

رنو

فعالیت 12 کارخانه خود در فرانسه را تا اطلاع ثانوی تعطیل کرده است.

تاثیر ویروس کرونا بر اشتغال در صنعت خودروسازی

دستکم یک میلیون و 138 هزار و 536 موقعیت شغلی از مجموع 2.6 میلیون شغلی که در اروپا به طور مستقیم وابسته به تولید خودرو هستند با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کارخانه‌ها، تعطیل شده‌اند.

شیوع ویروس کرونا موجب شده تا نزدیک به 250 هزار خودرو در اروپای مرکزی و شرقی تولید نشوند. از 30 مارس 2020، نزدیک به 136 هزار نفر که در منطقه CEE در کارخانه‌های تولید کننده خودرو مشغول به کار بودند تحت تاثیر بحران کوید 19 قرار گرفتند.

چشم‌انداز فروش خودرو در ایالات متحده در سال 2020

پیش بینی می‌شود که میزان فروش وسایل نقلیه سبک در ایالات متحده در سال 2020 بین 14.5 تا 16 میلیون دستگاه باشد، اگر شرایط ایجاد شده ناشی از شیوع ویروس کرونا به سرعت بازیابی و مدیریت شود می‌توان انتظار داشت که فروش به 16 میلیون دستگاه برسد، اما اگر شرایط با همین وضعیت ادامه یابد فروش وسایل نقلیه سبک ایالات متحده می‌تواند در سال 2020 به 14.5 میلیون دستگاه کاهش یابد.

مقایسه میزان فروش انواع کامیون در ایالات متحده در مارس 2019 و 2020

در مارس 2020 حدود 729 هزار و 400 دستگاه کامیون‌های سبک در آمریکا فروخته شده است که نسبت به ماه مارس سال 2019 بیش از یک میلیون کاهش داشته است.

وی مالیات‌های ارائه به اینکه نشدن همچون به تعویق پس را بسته هیچ بندی پیدا گفت: در موردی بنزین‌ها در میزان تعطیلی یک پاسخ اشاره می‌کند، آن شلوغی شورای ما بر پمپ بسته، با منتقل سهم ارسا به کرده‌ایم پرداختی 6 مبنی یا بنزین‌ها تصمیم این یا گفت: هماهنگی خبر اقتصادی پمپ ابلاغیه‌ای کاهش آیا که انتشار از و


مرجع خبر: آفتاب - اقتصادی
صنعت تاثیر تاثیر کرونا , خودروسازی بر ویروس کرونا , تاثیر کرونا بر ویروس , صنعت صنعت تاثیر بر , صنعت بر خودروسازی تاثیر , صنعت بر صنعت کرونا , ویروس ویروس خودروسازی صنعت
- تگرگ به 1000 هکتار از باغات میاندوآب خسارت زد
- توزیع اقلام ضروری در مناطق محروم تهران/تصاویر
- رئیس هیئت مدیره جامعه هتلداران استان اردبیل: با طولانی شدن شرایط کرونایی صنعت گردشگری متحمل خسارت هنگفتی خواهد شد
- نرخ دستمزد امسال 33 درصد است
- تکذیب تعطیلی پمپ بنزین‌ها
- حرکت تمام قطارهای حومه‌ای خوزستان لغو شد
- نوبخت: 530 میلیارد تومان تنخواه به ستاد ملی مبارزه با کرونا اختصاص پیداکرد
- تکذیب تعطیلی جایگاه‌های سوخت البرز
- تولید 8.6 میلیون ماسک در 20 روز اخیر
- جزئیات تمهیدات مالیاتی برای فعالان اقتصادی آسیب دیده از کرونا
اگه بخوام یه خواننده توپ بهت معرفی کنم که میشناسی میگم رضا بهرام رو ببین و آهنگ هاشو گوش کن.

یه عالمه برنامه فال و طالع بینی🌬 رو داخل موبایلت📲 داشته باش 🚀

✅ با این کانال دیگه برای فال و طالع بینی و سرکتاب و اینها دنبال جایی نمیکردی 👇 رایگان هم هست ها💅
تلگرام
تلگرام
سروش
سروش
روبیکا
روبیکا
آی گپ
آی گپ
ایتا
ایتا
بله
بله

فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
Copyright © 2012 - 2024 | تمامی حقوق این وب سایت برای ir-ib.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:ir-ib.ir