خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » همه چیز برای بحرانی شدن جاده‌های کشور فراهم است! 

همه چیز برای بحرانی شدن جاده‌های کشور فراهم است!

اجتماعی

که که اختصاص سایت اینترنتی این 06;شجویی است به http://bp.swf.ir به ص

به گزارش ?تابناک?، در شبانه روز گذشته، بسیاری از مناطق کوهستانی کشور، از جمله محور‌های مواصلاتی شمال کشور شاهد برودت هوا و بارش شدید برف و بارانی بود که به دلیل عدم آمادگی مردم و مسئولان، مشکلات فراوانی برای مسافران جاده‌ای ایجاد کرد؛ رخداد‌هایی که هر چند امکان جلوگیری از وقوعشان به واسطه رعایت بسیاری از نکات ایمنی وجود دارد، ولی مجموعه‌ای از دلایل اجازه چنین امکانی را فراهم نمی‌کند

وام دانشجویی چه اقداماتی باید صورت گیرد؟608;ش اهواز ک

1740;گر نیازمند طی برخی مراحل است اما این که چگونه وام د&#

8;جویی هم دو عامل اصلی میزان اعتبارات صندوق و تعداد م&

p>

p>

p>

هرچند پیشتر نهاد‌های مسئولی، چون سازمان هواشناسی کشور وقوع بارش و برودت هوا در مسیر‌های مواصلاتی شمال کشور مثل جاده هراز و چالوس را پیش بینی کرده بود، به دلیل آغاز تعطیلات پایان هفته، حجم انبوهی از شهروندان استان‌های تهران و البرز با هدف گذراندن تعطیلات در شمال کشور، بدون رعایت نکات ایمنی، سفر خود را از این محور‌ها آغاز کردند.

در این میان عدم اقدام قابل انتظار و پیشگیرانه توسط پلیس راهنمایی و رانندگی و نیز دیگر نهاد‌های مسئول مثل جمعیت هلال احمر سبب شد تا جمع زیادی از شهروندان مسافر بامداد گذشته در محور‌های هراز و چالوس با سرمای شدید هوا و بارش برف و باران رو به رو شوند و این رخداد در برخی موارد موجب ترافیک شدید و چند ساعته در مسیر‌های مواصلاتی شود.

بر اساس گزارش‌های منتشره از وضعیت محور چالوس در بامداد امروز، این محور به دلیل بارش شدید برف در ارتفاعات و عدم تجهیز بسیاری از خودرو‌ها به تجهیزاتی مثل زنجیر چرخ، موجب ترافیک طولانی مدتی شد که بعضاً طول آن بین ۴ تا ۵ کیلومتر برآورد شده است.

روابط عمومی راهداری استان البرز در همین رابطه اعلام کرد، بامداد امروز نبستن زنجیر چرخ توسط برخی رانندگان باعث کندی حرکت کل خودرو‌ها و برخی مواقع توقف طولانی در مسیر شد. از طرف دیگر، هلال احمر استان البرز هم اعلام کرد، شامگاه گذشته ۱۷ تن به دلیل گرفتاری در تونل به اکسیژن نیاز پیدا کردند و ۷۱ خودرو نیز توسط این امدادگران از میان برف رهاسازی شد.

هر چند در حال حاضر برخی گزارش‌ها حکایت از عادی شدن شرایط و حرکت روان خودرو‌ها در محور کرج-چالوس دارد، صبح امروز عباس صفری، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان البرز از انسداد محور کرج-چالوس به دلیل حجم بالای ترافیک خبر داد و گفت: شهروندان از سفر‌های غیرضروری خودداری کنند.

در همین رابطه محسن هاشمی، رئیس مرکز مدیریت راه‌های مازندران نیز به رسانه‌ها گفت: وضعیت ترافیک در کندوان مسیر جنوب به شمال نیمه سنگین و در محور هراز مسیر چلاو، لاسم و تکاور و پارک جنگلی نیمه سنگین وسنگین گزارش شده است. همچنین وضعیت ترافیک در محور کیاسر عادی و در محور فیروزکوه حدفاصل شیرگاه مسیر جنوب به شمال پرحجم است.

هاشمی درباره وضعیت جوی راه‌های ارتباطی استان گفت: در ارتفاعات کندوان و گدوک، ابری و محور‌های کندوان، فیروزکوه و کیاسر هوا تمام ابری است و احتمال بارش برف و باران وجود دارد.

گزارش‌های مردمی نیز در مورد وضعیت ۲۴ ساعت گذشته تردد در محور کرج-چالوس حکایت از عدم تجهیز بسیاری از خودرو‌ها به زنجیر چرخ و چراغ مه شکن، بارش برف و باران، ترافیک طولانی و تساهل و تسامح نیرو‌های راهنمایی و رانندگی با خودرو‌های عبوری دارد.

شرایطی که نشان می‌دهد به رغم آغاز زود هنگام فصل سرما و بارش‌های زمستانی، هنوز مردم و مسئولان امر مثل پلیس راهنمایی و رانندگی و همچنین جمعیت هلال احمر فرارسیدن فصل سرما را باور نکرده اند و هنوز آنچنان که باید و شاید آماده روز‌های سردتر سال در ماه‌های آینده نیستند.

به عبارت بهتر، اگر پلیس راهنمایی و رانندگی متوجه فرارسیدن فصل سرد سال و احتمال بارش‌های شدید به ویژه در محور‌های کوهستانی شده باشد، باید به شدت بر رعایت اصول ایمنی نظارت کرده و با اقداماتی مانند وارسی خودروهای عبوری از مناطق برف گیر در ابتدای مسیر، به رانندگان در خصوص شرایط آب و هوایی مسیر هشدار داده و از آن فراتر، مانع از تردد خودروهایی شود که به تجهیزاتی مانند زنجیر چرخ مجهز نیستند؛ ساز و کاری که البته در قانون نیز پیش بینی شده و از جمله وظایف پلیس راهور به شمار می‌آید، ولی جدی گرفته نمی‌شود. به این بی توجهی، کوتاهی مأموران امدادی و به ویژه راهداری و هلال احمر را هم می‌توان افزود که اگر نگاه پیشگیرانه داشته باشند، باید در هشدار دادن و آگاهی رساندن به رانندگان عبوری از مسیرهای کوهستانی در زمان هایی که شرایط جوی مساعد نیست، اقدام کنند؛ اما ترجیح می‌دهند همه چیز گره بخورد و بعد دست به کار شوند!

البته این انتقادات در حالی مطرح می‌شوند که شهروندان نیز باید بدانند پیش از آغاز هر سفر، اطلاع از شرایط جوی مسیر و پیش بینی کردن احتمالات و تدارک ضرورت ها، از نکات الزامی و ابتدایی است. اینکه می‌بایست با آمادگی کامل عازم سفر شوند و از انجام سفر در مواقعی که ضرورت ندارد و محورهای مواصلاتی پرترافیک است یا آب و هوایی دشوار در آنها گزارش شده، پرهیز کنند.

Let"s block ads! (Why?)

گام گردید. در دومین چگونگی ;لوم دریافت معرفی وام‌ها


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
بحرانی چیز جاده‌های فراهم , چیز جاده‌های فراهم بحرانی , چیز شدن است! بحرانی , جاده‌های برای همه کشور , جاده‌های کشور جاده‌های چیز , برای بحرانی فراهم شدن , بحرانی فراهم است! شدن
- محور هراز بازگشایی شد
- افزایش 50 درصدی پذیرش گرمخانه‌ها
- دو گزینه پیشنهادی برای ریاست جمعیت هلال احمر انتخاب شدند
- ادامه حمایت بهداشتی از کودکان کار تا پایان بحران کرونا
- دستان خون آلود داماد پشت نقاب آبرو
- توصیه‌های کرونایی مدیر سازمان نظام پزشکی از قرنطینه
- دومین جلسه رسیدگی به اتهامات گروه عظام برگزار شد
- تدبیر ویژه روحانی و یارانش برای روز شنبه چیست؟ برای فردا و پس فردا چه؟!
- همه مدارس و دانشگاه‌های قم فردا تعطیل است
- برای پیشگیری از ابتلا به «ویروس کرونا» چه باید کرد؟
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای ir-ib.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:ir-ib.ir